5 P k čistým oknám v aute


Ako profesionálny valetér – umývač áut som sa stretol s rôznymi spôsobmi a produktmi na čistenie okien.


Verte mi, že aj v dnešnej dobe keď školíme profesionálne prevádzky alebo koncových užívateľov tzv. Hobby triedy, zisťujeme, že čistenie okien je kameňom úrazu pri dokončovaní každého auta. Môže to byť problematický proces, či už v letnom alebo zimnom období.

Aj keď sa snažíme ako distribútor dodať produkty a know - how vždy to môže stroskotať na ľudskom faktore a okná v aute aj napriek snahe môžu byť plné šmúh. Preto som si pre vás pripravil 5 P, ktoré ak dodržíte, nebudete mať už nikdy problém so špinavými oknami.


Samozrejme čistenie okien je kritické najmä v interiéri auta. Snažte sa dodržať naše odporúčania.

1.Produkty


Výber produktov na čistenie okien je veľmi dôležitý. Bežné prípravky z domácnosti nie sú určené na čistenie smogu a špiny v interiéri vozidla. Čistenie s takými to produktmi môže byť veľmi zdĺhavé, bez výsledného efektu.


AUTOGLYM Fast Glass – Rýchlo čistič skiel má vysoký obsah liehu a aktívne častice, ktoré slúži na odstránenie aj toho najväčšieho znečistenia.


AUTOGLYM Car Glass Polish – Leštiaca pasta na okná je vyvinutá na dokonalé vyčistenie skiel, hlavne v zimnom období kedy je vlhkosť pri čistení omnoho vyššia. Zanecháva povrch dokonale čistý a zamedzuje zahmlievaniu interiérových okien.

2. Pomôcky


Kvalitné produkty tvoria základ pri dokonalom čistení. Pomôcky sú však rovnako dôležité a hlavne ich údržba a umývanie. V prípade ak použijete na zaleštenie bežnú handričku, ktorá je pohodená len niekde v garáži, určite nebude výsledok stopercentný.


Hi-Tech Interior Microfibre – Interiérové mikrovlákno je v kvalitnom prevedení ideálne v kombinácií s AUTOGLYM Fast Glass. Odporúčame použitie dvoch interiérových mikrovlákien v kombinácií s AUTOGLYM Fast Glass.


Perfect Polish Aplicator – aplikátor, ktorý je univerzálny. V tomto prípade ideálny pri použití AUTOGLYM Car Glass Polish. Tvar aplikátora a hrana Vám pomôže dokonalejšie a precíznejšie naniesť pastu na okno a zamedziť tak naneseniu na plasty v interiéri. Po použití aplikátor prepláchnite pod prúdom čistej vody a nechajte voľne uschnúť.


Hi-Tech Finishing Cloth – Mikrovláknová handrička, ktorou jednoducho zaleštíte nanesený AUTOGLYM Car Glass Polish z okien.


Pri bežnom používaní perte mikrovláknové handričky v práčke pri teplote max. 40 stupňov bez použitia aviváže.


3. Postup


Postup pri čistení okien sa nedá vysvetliť niekoľkými vetami. Úplne ideálne je vidieť produkt v praxi, keďže aj pri tomto procese je veľa tipov a trikov prevzatých od profesionálov. Jedným z trikov je čistiť okná ako úplne poslednú vec v aute. Dávajte však pozor na to, aby ste nemali ruky mastné od iných prípravkov. Aj malá mastnota na rukách alebo pomôckach môže spôsobiť šmuhy.


AUTOGLYM Fast Glass nastriekajte priamo na okno. Pripravte si dve handričky. Jednou mikrovláknovou handričkou doslova umyte okno od špiny a druhou mikrovláknovou handričkou zaleštite povrch okna. V prípade ak je znečistenie príliš vysoké, zopakujte proces znova. Takto postupujte okno po okne a otáčajte mikrovláknové handričky pri každom okne, tak aby ste využili vždy čistú stranu.


AUTOGLYM Car Glass Polish naneste malé množstvo pasty pomocou aplikátora na okno, nechajte voľne uschnúť a následne zaleštite s mikrovláknovou handričkou. Vždy používajte len malé množstvo tejto pasty, tak aby ste zamedzili zbytočnej spotrebe produktu a prašnosti.

.


4. Pravidelná výmena peľového filtra


Väčšina vozidiel v dnešnej dobe má klimatizáciu a jej súčasťou je peľový alebo kabínový filter. Pri bežnom používaní auta sa tento filter dokáže veľmi rýchlo zaniesť a aj napriek čistým oknám interiér môže byť zanesený vlhkosťou a špinou. Preto odporúčame pravidelnú výmenu tohto filtra, minimálne však raz ročne. Používajte okruh klimatizácie aj v zime, aj keď len na veľmi krátku dobu. Takto dokážete prefiltrovať vlhkosť, ktorá sa zdržiava v kabíne auta.

5. Periodicita


Všetky tieto rady sú nám absolútne zbytočné, ak vykonávame čistenie okien len zriedkavo. Auto, ktoré pravidelne používame by malo mať okná čistené 2 x do mesiaca. Garantujem vám, ak si osvojíte niektorý z týchto spôsobov čistenia, sami budete mať obrovskú radosť z výsledku. Samotné čistenie pri takejto pravidelnosti zvládnete naozaj veľmi rýchlo.Čisté okná znamenajú vyššiu bezpečnosť pri jazde v jari, keď svieti prvé ostré slnko to naozaj oceníte.