KTORÝ PRODUKT BY NEMAL CHÝBAŤ PRI CESTE NA DOVOLENKU

Počas poslednej dovolenky v Taliansku som premýšľal, čo by v aute nemalo chýbať, obzvlášť pri dlhšej ceste. Veľakrát nastane situácia, keď môže dobre zvolená výbava spraviť jazdu príjemnejšou, prípadne odstráni nedostatky na Vašom aute.

1. Kvalitný čistič okien


Pekný výhľad je pri jazde autom dôležitý. Aby sme predišli zahmlievaniu okien alebo typickým mastným fľakom na skle, Vašou prvou voľbou by mal byť práve kvalitný čistič okien. Vysoký obsah liehu Vám pomôže vyčistiť aj tie najzažranejšie mušky na čelnom skle. Pre najlepší efekt čistíme systémom dvoch handričiek. Jedna slúži na vyčistenie a druhá na zaleštenie, ktorou zbavíte sklo nepríjemného filmu. Cestovanie s čistým výhľadom sa razom stane príjemnejšie a menej únavné pri nočnej jazde.

2. Odstraňovač zvyškov hmyzu


Nepríjemný hmyz, ktorým máme po dlhej jazde posiatu celú prednú časť automobilu, môže byť nebezpečný. Pokiaľ hmyz neodstránite a necháte ho na slnku vytvrdnúť, jeho odstránenie si veľmi skomplikujete. V podobe odstraňovača hmyzu a kvalitného mikrovlákna získate šikovného pomocníka, ktorý vám pomôže, či už ide o čelné sklo alebo prednú masku.

3. Detailer a mikrovláknová utierka


Okrem rýchleho odstránenia odtlačkov odstraňuje detailer aj zvyšky vtáčieho trusu, ktorý je takisto veľmi agresívny k laku, obzvlášť ak je vystavený priamemu slnku. Pomocou detailera a mikrovlákna sa zbavíte trusu bez rizika poškriabania laku prachom alebo špinou.

4. Interiérový čistič a handrička v prípade menšej „nehody“


Káva, sladené nápoje a tak ďalej. Asi každý už vylial nedopatrením v interiéri kolu alebo kávu. S čističom interiéru tento problém okamžite vyriešite a predídete tak tvorbe škvrny, ale aj nepríjemného zápachu.

Je nám jasné, že si v kufri nemôžte voziť celú „výbavu“ na čistenie vozidla, keďže Vaša polovička má svoje nároky na priestor v podobe oblečenia a topánok. Priorita na dovolenke je predsa šťastie Vašej polovičky. Na kompletné čistenie a umývanie nebude čas ani chuť, ale ako základná výbava Vám pomôže spríjemniť dlhú cestu tam aj späť.