Naša cesta k výrobcovi autoglym

Do Anglicka sme odlietali skoro ráno z Budapešti. Po prílete nás na letisku čakal David Smith, ktorý pracuje pre Autoglym ako medzinárodný biznis manažér a má na starosti Európu a stredný Východ. Po hodine cesty sme dorazili do krásneho mesta plného zelene s výstižným názvom Letchworth The Garden City. Zaparkovali sme a ihneď sme uvideli krásnu tehlovú budovu pripomínajúcu staré industriálne časy. Nad vchodom sa týčil nápis Autoglym a na fasáde pečate Royal Warrants, ktoré sa od stredoveku udeľujú tým najlepším dodávateľom zásobujúcim britský kráľovský dvor. Tie musia spĺňať veľmi prísne kritéria ako sú servis, podpora a čo je najdôležitejšie, jej produkty musia byť šetrné k životnému prostrediu. Každých päť rokov sa tento proces obnovuje a firma musí preukázať, že stále spĺňa všetky kritéria.

Igor a David pred budovou Autoglym

Royal Warrants

Marketingová manažérka Sarah počas svojej prezentácie. Jedna z najprofesionálnejších prezentácií aké som videl

Školiace strediskoYour Subitle Here
Po príchode do centrály bolo všetko pripravené, okrem Angličanov sme sa stretli s kolegami z celého sveta. Španieli, Nóri, Fíni a dokonca aj Indovia. Všetci sme boli zvedaví ako to vyzerá v „zákulisí“. Najprv sme sa zúčastnili fantastickej prezentácie produktu, ktorý je na trhu viac ako štrnásť rokov a momentálne prichádza s vylepšeným zložením a novým názvom. Viac vám však povieme až v septembri :) Po skončení prezentácie sme sa presunuli do laboratórií, kde sa vyvíjajú a vylepšujú všetky produkty. To bolo plné výrobkov, skúmaviek a panelov z automobilov rôznych farieb a veľkostí. V neposlednom rade nás upútal stroj, ktorý simuluje všetky druhy počasia. Prehliadku a prezentáciu nám robil hlavný chemik Autoglymu. Ukázal nám vlastnosti nových produktov, vysvetlil nám ako sa testujú a čo sa mne osobne páčilo, nezaujato ich porovnával s konkurenciou. Človek si až vtedy uvedomí, aké obrovské množstvo času je potrebné venovať vývoju produktu, aby bol spĺňal to, na čo je určený. Autoglym spolupracuje s poprednými univerzitami a v ich laboratóriách nachádzajú prácu tí najlepší študenti chemických fakúlt.

Hlavný chemik vysvetľuje a my počúvame :)

Ubytovanie a spoločná večeraPo celom dni nasávania informácií bolo čas vypnúť. Po odvoze do hotela nás čakalo anglické pivo v krásnej záhrade s výhľadom na hotel. Po oddychu sme vyrazili na skvelú večeru, kde sme sa ešte lepšie spoznali s kolegami z iných krajín. Bolo veľmi zaujímavé a inšpirujúce vymieňať si skúseností a vypočuť si ako sa robí biznis v iných kútoch sveta. Len si predstavte ako náročné je doviezť tovar do Indie alebo Austrálie. Po večeri sme sa vybrali na hotel aby sme boli plní sily na ďalší deň.


Výhľad z terasy na hotel

Spoločná večera

Nádoby s produktmi. Objem? Niekoľko 10 tisíc litrov
Prehliadka fabriky a ukážka nových profi produktovPo výdatných anglických raňajkách sme vyrazili do fabriky, ktorá sa nachádzala v tom istom areáli ako laboratória a školiace stredisko. V Anglicku platia veľmi prísne pravidlá bezpečnosti pri práci. Pohybovať v areály sa môžete iba po vyznačených trasách, musíte mať ochranné okuliare, rukavice a návleky na topánky. Fabrika bola naozaj veľká, vidieť niečo také na vlastné oči bolo fascinujúce. Obrovské kade s chémiou, prepravný systém, linka na výrobu pollitrových balení. Toto všetko nám ukázal a vysvetlil človek, ktorý je zodpovedný za chod fabriky. Pre zlepšenie a urýchlenie výroby boli zamestnanci po určitú dobu vybavení GPS zariadeniami, ktoré monitorovali ich kroky. Tie sa postupne vyhodnocovali aby sa nakoniec mohla celá továreň prestavať, čím sa ušetrilo veľa času a energie zamestnancov. Príde vám to zaujímavé? Tak počkajte, keď vám porozprávam o zamestnancovi, ktorý balil palety do fólie. Na konci celej linky vychádzali produkty zabalené v krabici. Tie potom zamestnanec ukladal na paletu a balil do veľkej fólie. Pre urýchlenie práce bude zamestnanec nahradený strojom, ktorý bude krabice prenášať, baliť a kompletizovať celé palety. Zamestnanec však nedostane výpoveď! Namiesto toho bude zaškolený a bude mať na starosti stroj, ktorý ho nahradil, jeho údržbu a podobne. Cestou do školiaceho strediska sme sa zastavili na mieste, kde sa vyrába nový UHD vosk. Jeho výrobu majú na starosti dvaja zamestnanci, ktorí majú za úlohu miešať viacero druhov voskov a ďalších látok v stanovenom čase a pri presnej teplote. Následné tuhnutie vosku je veľmi dôležité. Vedľa sa ručne balí Autoglym Lifeshine. Ide o produkt, ktorý zaručuje niekoľkoročnú ochranu laku, skiel a čalúnenia. V balení dostanete všetko potrebné k aplikácii a tašku s našimi najpoužívanejšími produktmi.Balenie LifeshinePo prehliadke sme sa opäť vrátili do školiaceho strediska. Tam nás čakal Carl, ktorý pracuje v Autoglyme vyše tridsať rokov. Priniesol starý Opel Corsa a my sme sa chystali spraviť z nové auto, samozrejme za pomoci našich nových produktov. Počúvať človeka, čo sa pohybuje v oblasti starostlivosti o autá tridsať rokov, bolo úžasné. Človek si uvedomí, že sa naozaj učíme celý život a nikdy nemôžeme povedať, že vieme všetko. Po kompletnom umytí sme dostali do rúk novú sušiacu utierku „INSTADRY“ -niečo medzi jelenicou a uterákom. Jej sušiace a absorpčné schopnosti nás milo prekvapili. Hlavným lákadlom bola nová, vylepšená pasta na brúsenie laku Rapid Renovator Plus. Výsledok posúďte sami.

Komplet zrenovovaný lakPri aplikácii dajte pozor, aby ste pastu nezaniesli na nelakované častiPrezentáciou nových produktov sa náš deň chýlil ku koncu a my sme sa rozlúčili so všetkými, ktorí sa o nás dva dni starali. Už teraz sa tešíme na budúcu návštevu, ktorá už možno bude vo vynovených priestoroch.

.

Časť tímu Autoglym Slovensko :)Filip Zamarovský