Honda EVent Kitzbühel 2018

Ako to celé začalo?


Pre začiatok celého blogu by som rád napísal ako sme dostali pozvanie na tento event. Všetko začalo v roku 2015 keď prišla Honda s novým ostrým modelom svojej populárnej Civic. Išlo o Civic Type-R a Honda si pre predstavenie modelu novinárom vybrala Slovensko. Oslovili Roberta Lechnera, automobilového pretekára, majiteľa pretekárskeho tímu Lecnher Racing a eventovej agentúry. Ten dostal celú akciu na starosť. Odohrávala sa v bývalom bratislavskom hotely Kempinski. Jednou z vecí, ktoré treba zariadiť bola starostlivosť o autá po kozmetickej stránke. Tú zabezpečovala naša firma Ebix a ja ako vtedy ešte len brigádnik som sa na brigádu prihlásil. Keďže som sa rád staral o autá už vtedy, vedel som, že ma to bude baviť a naučím sa niečo nové. Vtedy som sa zoznámil s Igorom Zajacom. Ani mi nenapadlo, že raz budem pre neho pracovať a že v budúcnosti sa na mňa spoľahne pri rozbiehaní úplnej novej služby, ktorá na Slovensku chýba (áno je to malá upútavka na to, čo pre vás chystáme vo februári 2019😊). Akcia v roku 2015 dopadla veľmi dobre a preto si nás Lechner Racing zavolali aj na ďalší event do Drážďan v roku 2017. Taktiež na výbornú.
Rok 2019 a mesačný event v Tirolsku


Pamätám si ako mi Igor na jar zavolal, že sa opäť ozval Robert Lechner a vypýtal si naše služby. Tentokrát však pôjde o veľký event, ktorý bude trvať mesiac a treba zohnať 10 ľudí. „A TY ho budeš mať na starosti, ideš do toho?“ Jasné, idem! Pri plánovaní eventu človek nikdy na 100 percent nevie ako to bude prebiehať v praxi. Tým chcem povedať, že pri objednávaní „služieb“ si určíme základné práce, ktoré sa budú robiť. Vždy je však treba robiť aj niečo navyše a vtedy musíte byť pripravený a nikdy nepovedať slová ako: nevieme, nedá sa, problém a podobne.

Autá pripravené na malom letisku pre novinárov, ktorí prileteli súkromným lietadlom.Prípravy a hľadanie uchádzačov


Pri každom evente musíte byť dobre pripravený, aby vás nič neprekvapilo. Preto sme pri chystaní chémie a doplnkov mysleli dopredu. Nechýbali produkty z rady Autoglym Professional: Multiwash TFR (pred-umývač), šampón s voskom Bodywork Shampoo Conditioner, čistič okien Window Clean, detailér Fast Shine and Lube, konzervant plastov Super Sheen, naša známa leštiaca pasta Radiant Wax Polish, gél na pneumatiky High Performance Tyre Gel a samozrejme vedrá, uteráky, jelenice, mikrovláknové utierky na lak a na okná, špongie, kefy na disky, aplikátory a už ani neviem čo všetko ešte 😊. Pri výbere správnych ľudí som najprv oslovil tých, čo s nami na evente už boli a tak vedeli ako to funguje. Nie všetci mohli a nakoniec boli skoro všetci nováčikovia. Na podobnú brigádu nemusíte mať super schopnosti. Ak máte správny postup a produkty, čistenie a starostlivosť o auto sú jednoduché. Skúsenosti s čistením áut však boli vítané. Inzerát som uverejnil iba na Facebookových fórach a uchádzačov sa prihlásilo ozaj veľmi veľa. Nakoniec som vybral 9 chalanov, ktorí po pár dňoch vytvorili fantastický tím, čo vedel pracovať rýchlo a efektívne. Chalani si vždy pomáhali, keď jeden skončil a nemal čo robiť, utekal pomôcť druhému. Nakoniec sa zo všetkých stali kamaráti a dúfam, že na celú akciu spomínajú s úsmevom na perách, tak ako ja.

Večerný výlet do mesta

jazero priamo pod horami

Príchod do Rakúska a priebeh eventu


Do Rakúska sme cestovali dvoma troma plne naloženými autami. Ešte sme ani neboli na mieste a už sme sa kochali nádhernou prírodou. Event sa odohrával v horskom hoteli Kempinski Das Tirol vzdialenom 8 kilometrov od známeho lyžiarskeho mesta Kitzbühel. Mestečko je tak vychytené, že v ňom má chatu aj známa rodinka Geissenovcov :). Na mieste nás privítal celý tím ľudí, s ktorým budeme nasledujúce týždne spolupracovať. Od hostesiek cez mechanikov až po inžinierov priamo z Japonska. Úloha všetkých bola jasná, splniť si svoje úlohy na 110 % a zabezpečiť dokonalý priebeh eventu. Našim „vedúcim“ bol Lionel, ktorý spolupracuje s Lechner Racing niekoľko rokov. Jeho úlohou bolo naplánovať jazdy a prevozy áut tak, aby boli vždy nachystané pre ďalších novinárov. Tým sa dostávame k tomu, čo bolo vlastne našou úlohou a ako vyzeral náš bežný deň. Každý deň bol iný ale hlavným program bol väčšinou rovnaký. Po raňajkách sme zobrali Hondy Civic a cestovali sme do Salzburgu na letisko. Cesta mala približne 80 kilometrov. Po príchode na letisko sme auta na mieste dočistili pomocou Rapid Detaileru od mušiek, odtlačkov prstov a prachu. Umyli sme okná, vyprášili koberce a nastavili navigáciu do hotela. Novinári, ktorí prileteli si zobrali autá a išli s nimi do hotela Kempinski. Ešte v ten deň sa zúčastnili prezentácie a na druhý deň ich čakala skúšobná jazda cez rakúske hory s novou CR-V. Na konci jazdy sa odviezli na letisko, kde sme autá zobrali a išli s nimi na hotel. Všetko bolo tak naplánované aby novinári čo prileteli nestretli tých čo odchádzali. Novú Hondu CR-V nesmeli vidieť pred prezentáciou. Po príchode na hotel sme ich kompletne umyli zvonka aj zvnútra. Každý deň sme umývali minimálne 10 áut. Rozdelili sme sa do viacerých tímov. Traja umývali, traja sušili a ostatní čistili interiéry. Celý proces sme robili v podzemnej garáži hotela. Všetku špinavú vodu sme odčerpávali do 1000l nádob, ktoré boli následne odvezené a zlikvidované v súlade so životným prostredím. Po tvrdej práci nás čakala skvelá večera a čapované pivko 😊. Nie všetci novinári však cestovali lietadlom a nie všetci prichádzali do Salzburgu. Pravidelne sme chodili aj na vlakové stanice a letisko v Mníchove. Nakoľko sme do museli do Mníchova previezť aj Hondu Civic Type-R cestu sme si užívali. Obzvlášť na diaľnici s neobmedzenou rýchlosťou :))

.

Dočisťovanie áut na letiskuumývanie v garáži hotelaKeď je práca zábavou


Ako už z textu vyplýva náš pobyt v Rakúsku nebol vždy iba o práci. Na začiatku nám Honda dala dve autá, ktoré sme počas celého mesiaca mohli zdarma využívať. Dokonca ani benzín sme si nemuseli platiť. Keď sme mali voľnejšie zobrali sme auto a išli sme sa okúpať, spravili sme si túru alebo sa len vozili a užívali prírodu okolo nás. Hneď druhý deň sa chcel náš „objednávateľ“ ukázať a zobral nás na nóbl večeru a diskotéku v centre Kitzbühelu. Počas akcie sme ešte pár krát boli na spoločných večeriach mimo hotela a utužovali tak kolektív.

Krásny výhľad z hory

Okolie hotela KempinskiKoniec akcie


Po mesiaci práce prišiel koniec eventu. Posledné dva dni sa balili všetky veci a my sme sa pomaly tešili domov. Páčilo sa mi, že posledný večer sme sa všetci stretli a mali sme veľkú barbecue party. Švédske stoly s mäsom plodmi mora, šaláty, koláče. Počas si večera si slovo vypýtal Robert Lechner, ktorý sa poďakoval celému tímu a následne Antonio z Hondy, ktorý obzvlášť vychválil náš tím zo Slovenska. Predsa len mali sme tú najťažšiu prácu, každý deň na cestách. My sme boli samozrejme veľmi radi a podali sme si ruky s tým, že sa tešíme na ďalšie spoločné eventy.

Posledné balenie nám zabralo dosť času, späť sme cestovali iba s dvoma autami