TOTO JE DÔVOD, PREČO SA NEOPLATÍ INVESTOVAŤ TISÍCE DO OCHRANY LAKU

Prečo je pravidelná údržba laku lepšia ako rôzne „placebo“ ochrany?


Na trhu dnes nájdeme množstvo informácií a odporúčaní na „skvelé“ produkty. Človek, ktorý sa nevyzná, z toho má španielsku dedinu. Rôzne špeciálne a vedecké názvy v nás vzbudzujú pocit, že svojmu autu doprajeme akúsi super ochranu a lak bude odolný voči vonkajším vplyvom najbližších 20 000 km alebo dokonca niekoľko rokov. Predávajúci Vám sľubuje vysokú odolnosť a trvácny efekt ochrany, no zároveň Vás šokuje vysokou cenou. Položme si však otázku: bude nám dopriaty sľubovaný efekt? Najlepšia rada je prekvapivo jednoduchá – kľúčom je pravidelná údržba.


Skvelým príkladom je servis údržby auta. Pred niekoľkými rokmi nám výrobcovia servírovali tzv. „long life“ oleje do motorov, ktoré predĺžili interval výmeny z 15-20 000 km na 30-40 000 km. Triezvo uvažujúci človek však vie, že najlepší recept na životnosť a hladký chod motora je čo najkratší interval výmeny oleja. Takisto je to aj pri údržbe laku karosérie automobilu. Pravidelné umývanie, pastovanie a voskovanie alebo ochrana tzv. „sealantom“ je nenahraditeľné. Samozrejme záleží aj na kvalite danej služby a použitých produktov, ale je to najvhodnejší spôsob ako udržať lak v dobrej kondícií po dlhú dobu.

Taktiež si treba uvedomiť, že lak sa dá ochrániť len čiastočne a pri pravidelnom užívaní auta sa drobným škrabancom nikdy nevyhnete. Neplaťte zbytočne za predražené produkty, ktoré sľubujú podozrivo dlhú ochranu laku. Starajte sa o lak pravidelne a zaručíte tým nielen kvalitnú ochranu ale aj návratnosť Vašej investície.

Vždy treba mať na pamäti, že neexistuje žiadny zázračný produkt, s ktorým budete mať na 2 roky vystarané. Pravidelná údržba je najlepší liek!