PROFESIONÁLNA AUTOKOZMETIKA A JEJ POUŽITIE

Výber profesionálnej autokozmetiky a jej použitie.


Blog je určený prevažne pre majiteľov autoumyvárni a detailingových štúdií. V nasledujúcich riadkoch však nájdu rady aj tí, ktorí nad začiatkom podnikania v tomto biznise iba uvažujú.


Pri písaní som vychádzal z vlastných skúsenosti z obdobia kedy som sa živil čistením vozidiel ako “Mobilný Car Valeter“ vo Veľkej Británii. Vlastnil som plne vybavenú dodávku osadenú 650L vodnou nádržou, elektrocentrálou, vysávačom a tepovačom. Takto vybavený som navštevoval svojich klientov. Išlo prevažne o ľudí, ktorí boli pracovne vyťažení a nemali čas na starostlivosť o svoje vozidlo. Výhodou mobilnej dodávky bolo že som mohol prísť za klientom do práce, do ich garáže alebo pred ich dom. Práca mobilného Car Valetera spočíva aj v dokonalom využití pracovného dňa. Keďže ste závislí od dobrého počasia a dostatočného denného svetla, je nutné si vytvoriť rýchly a efektívny systém.


Zručnosť používania produktov môžete získať pravidelnou prácou ale aj návštevou rôznych školení. Čo vám však málokto vysvetlí je efektivita produktov. Tá prichádza s vlastnou skúsenosťou, kedy si človek musí vyskúšať, ktoré produkty mu vyhovujú a s ktorými je spokojný. Riešime hĺbku lesku, silu predumývača, penivosť šampónu a pri tom zabúdame na efektívnosť produktov. Tá je úzko spätá s rýchlosťou. Ak máte vyhradených na prácu 10-12 hodín denne treba ich využiť na plno a spolu s tým sa snažiť vyrobiť čo najviac peňazí, tak aby sme našu prácu mohli nazývať biznisom. Ušetrenie času na každom úkone vám zabezpečí viac priestoru na ďalšiu službu a tým aj viac peňazí. Keď hovoríme o čase, peniazoch a biznise dostávame sa k jednej dôležitej veci. Tou je tzv: “day target“ alebo denný cieľ. Mali by ste si stanoviť približnú sumu, ktorú chcete denne zarobiť. Nie každý deň bude úspešný, niektoré dni budú tržby nižšie, iný zase vyššie. Priemer by sa mal pohybovať okolo stanoveného denné cieľa. Ten sa bude líšiť v závislosti od regiónu a typu služby.


K lepšiemu výkonu vám môže pomôcť správne vybraná autokozmetika. Vysvetlíme si to na príklade ručného pastovania, tzv “polishovania“. Pokiaľ máte produkt, ktorý má pekný obal, a pri prvom testovaní funguje skvele, v každodennej práci to tak nemusí byť. Jeho aplikácia a následne zalešťovanie vám v prípade nevhodnej autokozmetiky môže trvať príliš dlho. Z mojej osobnej skúsenosti, môžem povedať že dobrá leštiaca pasta, s jednoduchou aplikáciou a následným zaleštením vie ušetriť 20-30 minút na jednej aplikácii. Keď máte dobrý deň a pastujete 3-4 autá, automaticky ste získali 1-2 hodiny času. Pokiaľ je čistenie vozidiel vašim biznisom, určite to oceníte, ide predsa o váš čas a zisk.


V nasledujúcich riadkoch som napísal príklady jednotlivých procesov, kde môžete stratiť alebo ušetriť čas. Vychádzal som z vlastných skúseností z čias práce mobilného Car Valetera.


Umývanie a následné sušenie – 15 minút


Čím viac peny, tým je môj šampón lepší. Týmto heslom sa dnes riadi mnoho ľudí a pritom si neuvedomujú že vysoká penivosť šampónu síce pôsobí “cool“ ale v skutočnosti spôsobuje že sa šampón ťažšie splachuje a môže vytvárať šmuhy, ktoré je nutné zaleštiť.


Interiér – 25 minút


Pri čistení interiéru viete ušetriť čas aj správnym použitím vysávača. Pokiaľ povysávate palubovku, nepotrebujete toľko času na jej čistenie.


Čistenie diskov – 15 minút


Pri čistení diskov si zvoľte produkt, ktorý má požadovanú výdatnosť na použite vo veľkom množstve. Rôzne kefy vám môžu pomôcť a urýchliť proces. Pri čistení si nezabudnite auto vždy o meter posunúť. Nestane sa vám že disky ostanú na spodnej strane špinavé.


Čistenie okien 15 – minút


Pri čistení okien vám môže robiť problém mastnota okien. Preto je potrebné použiť čistič s obsahom liehu, ktorý mastnotu odstráni. Neodporúčame používať domáce prostriedky na okná. Pokiaľ máte problém s odstránením vody z ostrekovačov, pomôže vám kvalitná leštiaca pasta na okná.


Pastovanie – 30 minút


Podstatné je aby sa pasta ľahko aplikovala a hlavne jednoducho zalešťovala. Zaradte túto službu do svojej ponuky, stále viac ľudí sa jej dožaduje. Výsledok je skvelý a vás to nestojí veľa času.


Voskovanie – 30 – 45 minút


Takisto ako pri pastovaní je dôležité jednoduchosť aplikácie a zalešťovania.


Odstraňovanie asfaltu – 10 minút


Hlavne v letných mesiacoch je dôležité aby sa produkty neodparoval príliš rýchlo. V opačnom prípade nebudete stíhať a proces sa predĺži.


Neberte tieto údaje ako úplne smerodajné. Sú vypočítané z vlastných dlhoročných skúseností, kedy som prešiel veľkým počtom produktov až kým som nenašiel tú správnu značku.

V prípade záujmu o produkty značky Autoglym Professional nás neváhajte kontaktovať. Náš predajca vás ochotne navštívi s jeho plne naskladnenou dodávkou. S ochotou vám vysvetlí každý produkt a správny postup jeho použitia. Naši predajcovia sú školení priamo u výrobcu v Anglicku.